Celem codziennej pielęgnacji zarówno rano jak i wieczorem skóry suchej jest jej nawilżanie, rozświetlenie i nadanie gładkości.
Sucha cera charakteryzuje się tym, że jest napięta , matowa i szorstka. Ma skłonności do pęknięć, czasem  jest zaczerwieniona. Niski poziom nawilżenia sprawia, że bardzo wcześnie wykazuje oznaki starzenia się.


Jak pielęgnować cerę suchą RANO
1.    Mus myjący bubble mousse delikatnie oczyści skórę twarzy. Prawidłowe oczyszczenie  jest bardzo ważne, przed przystąpieniem do kolejnych etapów pielęgnacji.
2.    Po oczyszczeniu twarzy czas zadbać o skórę wokół oczu. Jest ona niezwykle delikatna, w związku z tym narażona na podrażnienia oraz tworzenie się widocznych linii spowodowanych starzeniem się  lub mimiką twarzy. Doskonały dla cery suchej będzie nawilżający krem pod oczy.
3.    Poranną pielęgnację zakończy nawilżający krem do twarzy, zawierający m.in. olej kokosowy i masło shea, które sprawiają, że skóra jest miękka i elastyczna. Natomiast zawarty w nim kawas hialuronowy zadba o prawidłowe nawilżenie.


Jak pielęgnować cerę suchą WIECZOREM
1.    Aby usunąć zabrudzenia z całego dnia, smog, sebum oraz makijaż doskonały będzie mus myjący boubble mousse.
2.    Po oczyszczeniu twarzy możemy przystąpić do kolejnego kroku i nałożyć serum w formie olejku.  Serum doskonale uelastycznia oraz poprawia wygląd i koloryt skóry. Należy pamiętać, iż serum nakłada się przed użyciem kremu do cery suchej.