Celem codziennej pielęgnacji zarówno rano jak i wieczorem skóry tłustej jej oczyszczenie, osuszenie i zmatowienie.


Tłusta cera charakteryzuje się nadmierną pracą gruczołów łojowych, ma tendencję do świecenia się, w dotyku jest lepka, a na jej powierzchni widoczne są rozszerzone pory. Ma skłonność do występowania pryszczy i zaskórników. Stosując kosmetyki z przeznaczeniem dla cery tłustej można ten problem zniwelować .


Jak pielęgnować cerę tłustą RANO
1.    Mus myjący bubble mousse delikatnie oczyści skórę twarzy. Prawidłowe oczyszczenie  jest bardzo ważne, przed przystąpieniem do kolejnych etapów pielęgnacji.
2.    Po oczyszczeniu twarzy czas zadbać o skórę wokół oczu. Jest ona niezwykle delikatna, w związku z tym narażona na podrażnienia. Często pojawiają się też tzw. worki lub cienie pod oczami. Doskonały dla cery tłustej będzie żel  pod oczy. Ma on podwójne działania , gdyż nie tylko nawilża ale działa też przeciw zmęczeniu, minimalizując cienie pod oczami.
3.    Poranną pielęgnację zakończy matujący krem do twarzy, który dzięki zawartym składnikom zapewnia równowagę sebum. Pozostawia skórę suchą i matową.


Jak pielęgnować cerę tłustą WIECZOREM
1.    Aby usunąć zabrudzenia z całego dnia, smog, sebum oraz makijaż doskonały będzie mus myjący boubble mousse.
2.    Po oczyszczeniu twarzy możemy przystąpić do kolejnego kroku i nałożyć matujące serum.  Serum normalizuje wydzielanie sebum. Należy pamiętać, iż serum nakłada się po dokładnym oczyszczeniu skóry, przed użyciem kremu do cery tłustej.