Celem codziennej pielęgnacji zarówno rano jak i wieczorem skóry dojrzałej jest jej nawilżenie, rozświetlenie i ochrona.


Dojrzałą skórę łatwo rozpoznać: brakuje jej elastyczności, jest sucha, szara i zmęczona z widocznymi zmarszczkami. O skórze dojrzałej możemy mówić około 45. roku życia lub wcześniej, w zależności od indywidualnych czynników. To właśnie wtedy w organizmie zaczyna obniżać się poziom estrogenów i progesteronu. Ściany naczyń krwionośnych ulegają uszkodzeniu, zmniejsza się ich liczba i dochodzi do pogorszenia ukrwienia skóry.


Jak pielęgnować skórę dojrzałą RANO
1.    Mus myjący bubble mousse delikatnie oczyści skórę twarzy. Prawidłowe oczyszczenie  jest bardzo ważne, przed przystąpieniem do kolejnych etapów pielęgnacji i przygotowaniu skóry na długi dzień.
2.    Po oczyszczeniu twarzy czas zadbać o skórę wokół oczu. Jest ona niezwykle delikatna, w związku z tym narażona na podrażnienia oraz zmarszczki mimiczne. Doskonały dla skóry dojrzałej będzie krem  pod oczy. Ma on podwójne działania , gdyż nie tylko nawilża ale działa też przeciwzmarszczkowo, zapewnia odpowiednie napięcie skóry i stymuluje mikro- krążenie komórkowe.
1.    Poranną pielęgnację zakończy liftingujący krem do twarzy, który dzięki zawartym składnikom uelastycznia, nawilża i ujędrnia skórę. Z kolei zawarty  w nim  heksapeptyd działa od wewnątrz, hamują powstawanie zmarszczek.

 

 

Jak pielęgnować skórę dojrzałą WIECZOREM
1.    Aby usunąć zabrudzenia z całego dnia, smog, sebum oraz makijaż doskonały będzie mus myjący boubble mousse.
2.    Po oczyszczeniu twarzy możemy przystąpić do kolejnego kroku i nałożyć  serum  w formie olejku, które rozjaśnia, uelastycznia i poprawia wygląd skóry. Należy pamiętać, iż serum nakłada się po dokładnym oczyszczeniu skóry, przed użyciem kremu liftingującego do skóry dojrzałej.